Українська    Русский

Риболовля на Шацьких озерах

Риболовля на Шацьких озерах й найбільшому з них – Світязі

Всього лише 450 метрів відділяють готель Casa de Greta від озера Світязь – найглибшого в Україні й найбільшого серед Шацьких озер. Група Шацьких озер включає декілька десятків великих, середніх та малих водойм з прісною водою. Вони знаходяться на території Шацького національного природного парку, тому лов риби тут контролюється. Вудити рибу дозволяється не на всіх озерах, лише на найбільших – Світязь, Люцимер, Велике Чорне, Острів’янське, Пулемецька, Луки-Перемут та ін. Втім, це повністю компенсується тим фактом, що всі озера дуже зарибнені, рибалити можна цілодобово, практично на будь-яку снасть та приманку й жодного разу не повернутися з порожніми руками.

Було б дивним ігнорувати наявність такого виду активності, тому готель Casa de Greta запрошує на відпочинок прихильників риболовлі – й починаючих, й професіоналів. Власники створили для них належні умови: гості готелю можуть замовити човен, за потреби їм покажуть найбільш рибні місця, розкажуть про всі обмеження й перестороги, а за потреби – посприяють у вирішенні бюрократичних нюансів (наприклад, допоможуть з придбанням відловочних квитків).

5 причин приїхати вудити рибу на Світязь та Шацькі озера

Риболовля на Світязі здатна здивувати навіть найдосвідченішого рибалку. Ті, хто хоча б раз вудив тут рибу, повертаються до Світязю знову й знову. І ось чому:

  1. Рибалити тут можна не лише у теплу пору року, а й взимку. Втім, Апартаменти Casa de Greta готові приймати гостей будь-якої пори року й створити комфорті умови навіть для тих, хто віддає перевагу зимовому рибальству. Завдяки стабільно холодній волинській зимі Світязь швидко вкривається товстим шаром льоду, що майже не тане, тому ловити рибу на льоду тут безпечно (при дотриманні звичних правил безпеки).
  2. Вудити рибу можна і з берега, і з човна. Рибалити з берега можна цілодобово з використанням майже будь-яких вудок. З човна – теж цілодобово, але на відстані не більш ніж 500 метрів від берега. В лісництвах наголошують, що вудити рибу з човна можна лише з дозволом на вилов риби та документами, що посвідчують особу.
  3. В Шацьких озерах дуже багато різної риби. Насправді доволі складно перелічити всі види риб, яких можна зустріти в місцевих водоймах. Мабуть, найбільш розрекламованим є вугор, однак рибалкам він трапляється дуже рідко, оскільки востаннє його запускали понад 30 років тому. Найчастіше ловляться окунь, карась, плотва, щука, в’юн, йорж, лящ, короп – це ендеміки. А є ще й екзотичні та акліматизовані види. Так, на Люцимері водиться судак та амурський сазан, на Пісочному озері – форелеокунь, у Світязі та Пулемецькому – канадський сом. Риби тут настільки багато, що навіть недосвідчені рибалки, що вперше взяли вудку до рук, повертаюсь додому з чималим уловом. Нагадуємо, що у апартаментах Casa de Greta ви зможете не лише заморозити свою здобич, а й приготувати її – на власній кухні в номері, чи на мангалі – з димком.
  4. Рибалити можна майже з будь-якими законними снастями. Неважливо, рибалите ви з поплавком, закидаєте спінінг чи надаєте перевагу ультралайту, ви не залишитесь без улову. Також тут «працює» практично будь-яка наживка, отож якщо прагнете рибацьких експериментів, бронюйте апартаменти у Світязі й насолоджуйтесь улюбленим хобі.
  5. Риболовля на Шацьких озерах – це не лише Світязь. Ви можете кожного дня рибалити на новому озері, а в Casa de Greta отримати не лише сучасне комфортне житло, а й замовити супровід до озер, дізнатись про місця, дозволені для рибальства, отримати координати лісгоспів й безліч іншої корисної інформації.

Отож немає нічого дивного в тому, що кожного року на Світязь приїздить так багато рибалок. Адже тут чи не найкраща риболовля в Україні!